Muslim Library

بدعت بودن صلاة الرغائب

 • بدعت بودن صلاة الرغائب

  در این مقاله از نماز رغائب یکی دیگر از بدعتهایی که در ماه رجب انجام میشود نام برده شده و نویسنده به شرح اوصاف این نماز پرداخته است. سپس حکم این نماز را به صورت مناقشه علمی که میان عز بن عبدالسلام و ابن صلاح صورت گرفته بیان کرده است.

  Publisher: سایت عقیده http://www.aqeedeh.com

  Source: http://www.islamhouse.com/p/315182

  Download:

Facebook Twitter Google+ Pinterest Reddit StumbleUpon Linkedin Tumblr Google Bookmarks Email

Random books

 • راه نجات از شر غلاة

  در كتاب «راه نجات از شر غلات» پنج بحث به ميان آورده شده است: بحث در اختصاص علم غيب به خدا بحث در ولايت و حقيقت آن بحث شفاعَت زيارت قبور بين حقيقت و خرافات بحث غُلات.

  Publisher: سایت عقیده http://www.aqeedeh.com

  Source: http://www.islamhouse.com/p/385595

  Download:

 • سیزده مقاله سودمند

  اين كتاب حاوي 13 مقاله سودمند مي باشد كه جمعی از نویسندگان آنرا نوشته اند و شیخ اسحاق دبیری آنرا به فارسی برگردانده است.

  Publisher: المكتب التعاوني للدعوة وتوعية الجاليات بحي الربوة بمدينة الرياض

  Source: http://www.islamhouse.com/p/61893

  Download:

 • حقیقت توحید از دیدگاه ائمه

  این كتابچه كه هم اكنون در پيش روي شما قرار دارد در مورد وحدانيت و يكتا پرستي الله سبحانه و تعالي مي‌باشد، ابتدا بايد از يكي از بزرگان اهل بیت پیامبر - صلى الله عليه وسلم - كساني كه بزرگشان مي‌پنداريم و به وسيله محبت آنها خود را به الله تعالي نزديك مي‌كنيم- تشكر كنم كه به من پيشنهاد كرد رساله‌اي آراسته به آيات قرآن و فرموده‌هاى پيشوايان اهل بيت بنويسم چون نفع زيادي براي همه امت در پي دارد پس به خاطر شوقي كه داشتم به درخواست او پاسخ دادم. با وجود اينكه شرم داشتم از اينكه بر كساني كه از نظر علم و تقوا بر من برتري دارند پيشي گيرم. امّا دیدم که سستی من از نوشتن این كتاب همان کتمان علم است مخصوصاً هنگامي كه به روایاتی از اهل بیت که مخالف ادعای برخي‌ها که امروزه خود را به آیین و اعتقاد آنها نسبت می‌دهند آگاهی پیدا کردم. براستی که در این زمان فتنه‌ها پشت سر هم آمده‌اند. چنانچه کسی دارای دلی زنده باشد آنچه را که می‌بیند و می‌شنود ناپسند می‌دارد و از الله سبحانه و تعالي می‌خواهد که فتنه‌اش را در دینش قرار ندهد. و کدام فتنه بزرگتر از فتنة روی گردانی از آنچه معنی شهادتین « شهادتِ أن لا إله إلا الله، و أنَّ محمداً رسول اللهِ » را حقیقت می‌بخشد. چه بسیارند کسانی که با علم، دیگران را نسبت به شهادتین در فتنه انداخته‌اند و چه بسیارند آنهایی که از روی تقلید در آن به فتنه دچار شده‌اند. پس بر من واجب است که همّتم را محکم و اراده‌ام را با طلب یاری از خداوند قوی گردانم. در حالی که در رساندن گفته‌ام به مردم فقط از او توفیق و استحکام می‌طلبم. اگر آنچه را که می‌خواستم بیان کنم بطور کامل بیان شد پس سپاس خداوند که با نعمت خودش نیکی‌ها را کامل نمود و اگر آنچه می‌خواستم کاملاً بیان نشد از خداوند می‌خواهم از پاداش آن بی‌بهره‌ام نکند و این کارم را خالصانه در راه خودش قرار دهد، طوری که ریا و شهرت طلبی در آن نباشد. و برای اینکه خوانندة گرامی بداند راضی نمودن مردم هدفی دست نیافتنی است و کسی که مردم را در مقابل ناخشنودی خداوند راضی نماید خدا او را به مردم واگذار نموده و به آنها محول می‌کند، و کسی که خداوند را در مقابل ناخشنودی مردم راضی نماید خدا از او راضی بوده و همچنین مردم را از او راضی می‌نماید. و آخِرُ دعوانا أَنِ الحمدُ للهِ ربِّ العالمینَ

  Translators: اسحاق بن عبدالله دبيرى العوضى

  Publisher: المكتب التعاوني للدعوة وتوعية الجاليات بحي الربوة بمدينة الرياض - سایت عقیده http://www.aqeedeh.com

  Source: http://www.islamhouse.com/p/138798

  Download:

 • آموزش نماز و وضو (کودکان)

  این کتاب با تصاویر وضو و نماز را آموزش می دهد.

  Source: http://www.islamhouse.com/p/371672

  Download:

 • کشف دروغها و فریبهای نگارنده المراجعات

  همواره کتاب «المراجعات» اثر عبدالحسین شرف الدین موسوی، از نظر شیعیان پیروز و برنده‌ی میدان، و مرجع مهمی - که به نیابت از شیطان به تدوین آن پرداخته است - خواهد بود. او ادّعا می‌نماید که این کتاب خلاصه نامه‌ها و گفتگو و مناظره‌های میان او و شیخ و استاد دانشگاه اَلازهر سلیم بشری (رح) می‌باشد. دروغ پردازی این گروه مسلک و روش تازه‌ای نیست، این راه و روش در طول تاریخ رهروان و پیشگامانی داشته است

  Translators: اسحاق بن عبدالله دبيرى العوضى

  Publisher: سایت عقیده http://www.aqeedeh.com

  Source: http://www.islamhouse.com/p/288984

  Download:

Select language